[Darmowy e-book] Dlaczego warto zainteresować się Scrumem?

Zbigniew Artemiuk

Jeżeli szukasz dobrego sposobu na stworzenie nowego produktu, zainteresuj się Scrumem. Pomimo, że początkowo Scrum dotyczył tylko projektów informatycznych, to w tej chwili zdobywa coraz większą popularność również poza IT, w tworzeniu nowych produktów i w usługach. Co najbardziej zdumiewające, niektórzy stosują go również w życiu rodzinnym i twierdzą, że efekty są doskonałe!

Co w Scrumie jest takiego niezwykłego?

Jeżeli stosujesz to podejście, to na każdym etapie pracy nad projektem możesz reagować na zmiany na rynku, a także na zmieniające się z różnych powodów oczekiwania klienta. Główny nacisk kładziony jest tu na indywidualność i interakcje, współpracę z klientami i dostosowywanie się do zmian. Ale nie tylko to. Scrum zasadniczo zmienia podejście do kierowania projektem, ponieważ rezygnuje z tradycyjnego, formalnego zarządzania, a wybiera samoorganizację zespołu. Polega ona m. in. na tym, że członkowie zespołu sami dobierają metody, narzędzia i procesy pozwalające najskuteczniej osiągać wyznaczone cele. Nie ma tu kierownika projektu, managera czy narzuconego z zewnątrz lidera.

Co mamy dla Was?

Dla wszystkich, którzy jeszcze się z nim nie zetknęli przygotowaliśmy bezpłatny e-book zatytułowany „Scrum – jak pracować wydajniej i scalić zespół” i zachęcamy do jego pobierania. Z e-booka dowiesz się m. in., jakie są założenia Scruma, na czym polegają role w zespole, dlaczego Scrum Master powinien być empatyczny, a Product Owner stale analizować rynek. Zachęcamy do przyjrzenia się Scrumowi nie tylko firmom z branży IT, ale także z innych branż. Może się okazać, że w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko tak szybko się zmienia, Scrum będzie dla nich idealną metodą pozwalającą na rozwój i dotrzymanie kroku konkurencji.

comments powered by Disqus